Dnia 23 Marca 2015 roku w Oddziale dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Koszarowej odbyło się autorskie spotkanie poświęcone twórczości pana Jana S. Kamyk Kamieńskiego pt. „Moje pisanie” . Autor kilku mongrafii rodzinnych, opracowań , artykułów z zakresu genealogii i dziejów regionu, regionalista i społecznik. Na spotkaniu zaprezentował owoce swojej wieloletniej pracy nad monografią rodzinną pt. „Kamieńscy. Linia z Urzędowa” (2008) „Odorowscy/ Odrowscy. Materiały do monografii” (2010) i twórczością poetycką. Zaproszony gość wydał dwa tomiki wierszy pt „ Moje pisanie…”(2012) i „Słów klekotanie”(2014) które przedstawił przybyłym uczestnikom.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zgromadziło ponad 30 osób. W programie wieczoru była również recytacja poezji naszego gościa w wykonaniu Pauliny Dobroć przy akompaniamencie młodego artysty Jakuba Roztockiego. Gościem honorowym spotkania była pani burmistrz Marzena Pomykalska, która słuchała z żywym zainteresowaniem i serdecznie dziękowała wszystkim uczestnikom. Następnie w miłej atmosferze i przy słodkim poczęstunku przeszliśmy do osobistych pytań i konwersacji w gronie przybyłych.
Bożena Dobroć

zobacz zdjęcia >>>