27.12.2019r. odbył się w nowym "anturażu" już ostatni w tym roku Salonik Literacki. Uczestniczki jeszcze w nastroju świątecznym polecały ostatnio przeczytane książki. Był to też wieczór wspomnień naszych Narodowych Czytań i planów na następny rok.

     20.12.2019r. o godzinie 12:00 w naszej filii odbył się wielki F I N A Ł Świątecznej Loterii "Książka na gwiazdkę" . Losowanie przeprowadzono w obecności: p. Dyrektor Ewy Kapusty, autorki książek Krystyny Bartłomiejczyk, pracowników oraz przyjaciół biblioteki. Nagrodami były książki z autografami p. Małgorzaty Kursy i p. Krystyny Bartłomiejczyk, audiobooki oraz kubki z logo MBP. Zwycięzcy o wygranej zostali powiadomieni telefonicznie. GRATULUJEMY !

     Zbliżają się Święta ...
Nasza Filia nr 1 prezentuje
''Świąteczny Kiermasz Rozmaitości".
Mamy niesamowite dekoracje oraz rękodziełaod znajomych i naszych czytelników.

     Pachnące pierniczkami (upiekła je pani Kasia) Godzinki dla Rodzinki przebiegały w przedświątecznej atmosferze. Dzieciaki wraz z rodzicami i babciami zdobiły pierniczki. Później wieszały je na naszej choince. Na koniec jak zwykle superzabawa na magicznej podłodze. I tak dobiegł końca Piernikowy Piątek.

     Choć pogoda jeszcze nie zwiastuje magii świąt to w naszej wypożyczalni radosne śpiewanie niesie się echem dziecięcych głosów oraz plastycznych talentów. Dzieci z klasy I oraz II Szkoły Podstawowej nr 5 a także uczniowie kl. I z SP nr 4 w Kraśniku własnoręcznie wykonalni zielone choinki. Zajęcia te wprowadziły nas w iście magiczny bożonarodzeniowy nastrój.

                          Szlachetna PACZKA 2019 za nami!

     Dziękujemy wszystkim Czytelnikom, Sympatykom i Odwiedzającym Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku Filia nr 1 za hojność i chęć dzielenia się z innymi. Jak zawsze nie zawiedliście- przygotowaliśmy wspólnie 14 paczek dla pani Barbary. Każda z potrzeb została przez Was dostrzeżona, była żywność, środki czystości, pościel, ręczniki. Były kosmetyki i artykuły higieniczne. Zwykłe rzeczy, które tak bardzo pomogą w zaoszczędzeniu pieniędzy na inne, ważniejsze cele. Wśród darów znalazły się rzeczy świąteczne, więc mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uczynimy te Święta szczęśliwszymi i bogatszymi. Dziękujemy #szlachetnapaczka Kraśnik za pomoc i wyrazy wdzięczności.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to piękne dzieło! Pamiętajcie- spotkajmy się tu za rok!

     W naszej filii powoli przygotowujemy się do Mikołajek. 29 listopada wspólnie z dziećmi z PSP z Leszczyny pisaliśmy list do świętego Mikołaja. Po napisaniu, włożeniu do koperty i zaadresowaniu wspólnie z dziećmi wybraliśmy się na pocztę. Tam dzieci po kupieniu znaczka i przyklejeniu go do listu, wysłały go do Laponii, gdzie mieszka Mikołaj. Bardzo ekscytujące zajęcia. Ogromne podziękowania dla Pań z Poczty Polskiej przy ul. Zielińskiego za miłe i profesjonalne przyjęcie. Dzieciakom i nauczycielom z Leszczyny dziękujemy za przybycie.
     Czas wróżb zbliża się wielkimi krokami...Przed nami Andrzejki, dlatego aby kultywować dawne tradycje katarzynkowo-andrzejkowe zaczęliśmy wspólnie zaglądać w przyszłość. Zerówkowicze i pierwszoklasiści z SP nr 5 w Kraśniku wrzucali grosiki do Studni Życzeń, szukali symboli przyszłości pod kubeczkami, zgadywali imię przyszłych wybranków i wybranek. Zabawy było wiele, a kto wie...być może nasze wróżby się spełnią...

     25 listopada to wyjątkowy dzień - Dzień Pluszowego Misia, dlatego też z biblioteki na wycieczkę wyruszył MIŚ ! Wraz z asystentką. Postanowił odwiedzić grzeczne przedszkolaki, które go zaprosiły, aby wspólnie poświętować. Miś przybył w gościnne progi do Miejskiego Przedszkola nr 2 w Kraśniku oraz Miejskiego Przedszkola nr 4 w Kraśniku. Dzieci chętnie recytowały wierszyki, śpiewały piosenki o misiach, a potem wszyscy radośnie tańczyli. To był czas spędzony mile, pełen ciekawych wiadomości dotyczących niedźwiadków i innych misiów.

   Zabawom, śpiewom i tańcom nie było końca.
Każda odwiedzana grupa maluchów przygotowała się na odwiedziny misia: przynieśli swoje ukochane pluszaki,zaśpiewali misiowi piosenki.
     W Filii nr 1 istnieją dwa Dyskusyjne Kluby Książki. 21.11.2019 r. zarówno u "Czytaczka", jak i w "Saloniku Literackim" odbyło się spotkanie. Zaprosiłyśmy do siebie Panią Katarzynę Glinkę młodszą aspirant aby zapoznała nas z bezpieczeństwem w naszym mieście. Udało nam się również porozmawiać o literaturze. Tym razem o nagrodzonej tegoroczną "NIKE " książce Mariusza Szczygła "Nie ma".