Wystawa rysunków pana Leszka Krzesińskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 1 przy ul. Ks. St. Zielińskiego 3.


     ZACZYTANI ZAKOCHANI to nasza propozycja na Walentynki. Na tę okazję przygotowałyśmy stolik z literaturą o miłości.

     13 lutego odbyło się pierwsze z cyklu spotkanie pt. (Nie)znany Kraśnik.  Prelekcja dr Dominika Szulca obfitująca w wiele nieznanych faktów z dziejów Kraśnika, zaciekawiła licznie przybyłych uczestników.

 

     Dnia 11 lutego dzieciaki rozpoczęły przerwę zimową od nauki, dlatego też jak co roku nasza Filia zorganizowała dla nich dwa tygodnie ciekawych gier, zabaw i dużo dobrego humoru ;) W czasie trwania ferii uczestnicy zajęć mogli korzystać z Internetu, brali udział w konkursach a także wielu ciekawych pogadankach osób z zewnątrz. Odwiedziła nas pani Lilla Kowalska, która opowiadała jak powinno się opiekować kotkami, pani Kasia Glinka opowiadała o bezpiecznym zachowaniu w czasie ferii a pani Iza prowadziła zajęcia plastyczne. Powstały także ciekawe dekoracje na walentynki. Na zakończenie dwutygodniowej przygody, z biblioteką czyli 22.02  pani Ewelina nagrodziła aktywność dzieci w konkursach a także zajęciach, przyznając im nagrody rzeczowe. 

     06.02.2019 roku w Filii nr 1 miało miejsce wyjątkowe spotkanie pn. "Mały event dla Przyjaciół". Był to rodzaj wernisażu poplenerowej wystawy pt. "Magia kolorów lata". Spotkali się tu autorzy obrazów z członkami Kraśnickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych.

    Przypominamy o trwającym konkursie dla przedszkoli i gorąco zachęcamy do udziału wszystkie maluchy 

     5 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, dlatego też w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży pani Ewelina przeprowadziła zajęcia dotyczące tego zagadnienia dla klasy I B i II A SP nr 5 w Kraśniku. Dzieciaki po wysłuchaniu krótkiego wstępu odnośnie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu i obejrzeniu kreskówki, rozwiązywały krzyżówkę oraz układały puzzle. Na koniec uczestnicy dostali drobne upominki 

     Jak co wtorek pani Ewelina odwiedziła także wczoraj świetlicę środowiskową "Promyki". Od kilku spotkań dzieci zapoznawały się z lekturą książki "Mały Książę", której treść bardzo się podobała, a uczestnicy spotkań sami chętnie czytali na głos pozostałym;)

     Bal Karnawałowy 2019 już za nami. Było super! Tańce, zabawy, malowanie twarzy, to jedne z wielu atrakcji tego wieczoru. Był też tort z trzema świeczkami bo to przecież już trzeci rok działalności Godzinek dla Rodzinki, które tego dnia świętowaliśmy.

     Od 22 stycznia Filia nr 1 zaprasza do obejrzenia wystawy poplenerowej. Prezentowane prace są owocem V Kraśnickiego Pleneru Malarskiego nad Zalewem.