15.11. 2018r. Wypożyczalnię dla Dzieci i Młodzieży odwiedziły przedszkolaki z PM nr 3. Mamy nadzieję, że wizyta była udana bo dzieciaki wyszły zadowolone i z zapewnieniem, że w najbliższym czasie staną się naszymi czytelnikami.

     Wyjątkowe obchody 100. lecia Odzyskania Niepodległości w Filii nr 1. "Śpiewaj Niepodległą" to tytuł jaki nadałyśmy temu wydarzeniu. Prócz śpiewania przez uczestników pieśni legionowychi i rozrywkowych z Dwudziestolecia Międzywojennego przygotowano również scenki z salonów przedwojennej Warszawy. Zaprezentowano wywiad dziennikarki czasopisma Bluszcz (Bożena Dobroć) z Kazimierą Iłłakowiczówną (Lilla Kowalska). Druga scenka to wynurzenia Magdaleny Samozwaniec (Karolina Toporek) na temat celebrytów tamtych lat. Niezwykłą kreację stworzyła Anna Szałata, również w stroju z epoki, interpretując fragment "Kwiatów polskich" J. Tuwima. Na tym spotkaniu gościliśmy również dr Dominika Szulca, historyka, regionalistę i społecznego opiekuna zabytków Kraśnika. Nad całością czuwała Irena Bykowska kier. Filii nr 1.

 

"Polskie drogi ku Niepodległości" to tytuł wystawy z okazji 100. rocznicy tego święta. Zapraszamy wszystkich do oglądania w Filii nr 1 przy ul. Ks. Zielińskiego 3.

09.11.2018 roku uczniowie klasy pierwszej z II LO im. Mikołaja Reja w Kraśniku zapoznali się z z ofertą naszej filii, oglądali wystawę oraz dowiedzieli się o szerokiej działalności kulturalnej placówki. 

     A to nasze piątkowe spotkanie Godzinki dla Rodzinki. Przyłączyła się do nas jeszcze jedna bardzo fajna rodzina. Witamy ich bardzo i czekamy na naszych stałych uczestników . Dzieciaki wraz z rodzicami wyklejały liście z masy papierowej, by na następnych zajęciach przyozdobić je w jesienne barwy;).  

     W naszej pracowni plastycznej "Pędzelki" frekwencja coraz większa ;) co nas niezmiernie cieszy !!A na ostatnich zajęciach, chociaż morze, plaża i wakacje już dawno za nami, nasze "Pędzelki" tworzyły niezwykłe parasole, które przypominają nam beztroski czas wakacji. 

     W ostatnią sobotę października spotkanie w Filii nr 1 poświęcone 40. rocznicy Pontyfikatu Jana Pawła II. Montaż słowno-muzyczny przygotowała pani Bożena Dobroć. Zaproszeni goście to członkowie Kraśnickiego Koła Polskiego Związku Niewidomych. Całość uświetnił występ młodej wiolonczelistki Angeliki Kapicy.

     Na wczorajszych zajęciach nasza zaprzyjaźniona policjantka sierż. sztab. - pani Kasia Glinka wraz z kolegą, opowiadali o bezpiecznym zachowaniu uczniom kraśnickiego Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 . Także dla rozluźnienia atmosfery pokazali policyjne gadżety, które dzieciaki mogły przymierzać czy wziąć do ręki by dokładnie im się przyjrzeć. 


     Dziś u naszych "Pędzelków" królowały małe myszki  pani Iza jak zawsze ma najlepsze pomysły !  Dlatego ZAPRASZAMY serdecznie wszystkich chętnych na następne zajęcia, które odbędą się już za tydzień o godzinie 16 

     19 października pani ewelina udała się do pobliskiego przedszkola "Gwiazdeczka" aby po krótce przybliżyć dzieciakom na czym polega praca bibliotekarza, poczytać któtkie bajeczki oraz zaprezentować wybrane książki ;)