Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku

Finał akcji „Lato z kulturą” i podsumowanie konkursu edukacyjnego „Omnibus” oraz konkursu czytelniczego „Magiczne podróże po literaturze”. Dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Miasto Kraśnik, MBP i CKiP wręczał laureatom Dyrektor MBP Michał Zimowski. Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim dzieciom uczestniczącym w naszych zajęciach dziękujemy za wspólnie spędzony czas 🙂
"Przyszłość dzieje się teraz" - tak brzmiało hasło konkursu literackiego dotyczącego twórczości Stanisława Lema. Finał nastąpił 2 września 2021 r. Konkurs miał na celu uczczenie 100-tnej rocznicy urodzin tego czołowego przedstawiciela polskiej fantastyki naukowej, przybliżenie jego twórczości, rozbudzenie zainteresowań literaturą oraz rozwijanie pasji literackich. Jego adresatami byli uczniowie szkół ponadpodstawowych z Powiatu kraśnickiego. Ich zadaniem było napisanie tekstu, dowolnego gatunku literackiego inspirowanego twórczością Stanisława Lema.
Najmłodsi czytelnicy bardzo chętnie korzystali z wakacyjnych propozycji organizowanych przez naszą filię. Zajęcia odbywały się od dnia 05.07- 27.08.2021 roku, trzy dni w tygodniu w godz. 11.00 -13.00. Dzieci każdego wyznaczonego dnia mogły uczestniczyć w zajęciach według obowiązującego programu akcji MBP w Kraśniku Filia nr 1: WYLUZUJ SIĘ W WAKACJE ( zajęcia ruchowo–sportowe) PRACOWNIA PĘDZELKI ZAPRASZA ( zajęcia plastyczne ) TANECZNE WYBRYKI W TAKT MUZYKI ( zajęcia muzyczne)
Wystawa malarstwa Stefanii Wójcik "Ogród na sztalugach".
Myszka Miki, wróżka, czarodziejka, arlekin, klaun, czerwony kapturek – te między innymi postacie można było spotkać dzisiaj w specjalnym autobusie MPK w Kraśniku. 🚌👸 Bajkowy Autobus z bibliotekarzami z Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku przebranymi w bajkowych bohaterów wyruszył na ulice miasta, by promować wakacyjne zajęcia dla dzieci i nie tylko, które lada dzień się rozpoczną. 🚌👸 Wydarzenie to było również okazją do zaproszenia kraśniczan na zaplanowane na najbliższy weekend Dni Kraśnika oraz na 45. urodziny MPK.
Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek w Filii nr 1. Oto przygotowania do wyjścia w trasę. Nasza "książka" propaguje akcję Fundacji BookCrossing Polska.
Dzień Dziecka 2021 zorganizowały Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejska Biblioteka Publiczna, Osiedlowy Dom Kultury SM "Pomoc", Sportowy Klub "Tęcza", Centrum Kultury i Promocji.
Wystawa Jerzego Iwańskiego "Drewniane reliefy" w Filii nr 1 MBP.
W klubie Senior+ prowadzimy rozmowy o książkach, pisarzach, sylwetkach ciekawych ludzi.

 Wystawa malarstwa autorstwa Henryka Szlafki w Filii nr 1

logo_z_kart_histori_ziemi_krasnickiej

Dane kontaktowe

Inspektora Ochrony Danych

MBP w Kraśniku

>>>

Odsłon artykułów:
3901924