Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku

Polskie obrzędy i zwyczaje są stałym elementem naszego życia i kultury. Postanowiliśmy więc przybliżyć uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kraśniku tradycje związane z Tłustym Czwartkiem. Słodki poczęstunek🍩🍩 i taniec dzieci umilił nasze spotkanie.

 "Ksiązka od serca"  pod taką nazwą odbyła się w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży  - Walentynkowa Loteria. 

U nas wyjątkowa wystawa prac p. Wiesławy Krzysiak. Prezentujemy tworzone ręcznie obrazy z chrobotka reniferowego, roślin sztucznie stabilizowanych i kory.

"Szydełkuj z nami" pod takim tytułem odbyły się warsztaty, które poprowadziła p. Katarzyna Długosz. Kasia jest przyjacielem biblioteki, naszą czytelniczką, a przede wszystkim bardzo utalentowaną i kreatywną mamą. Nauka szydełkowania choć z pozoru trudna dzieciom nie sprawiła dużych problemów.

 "🚂Ekspresowy pociąg do książek, czyli rodzinne podróżne po literaturze"- konkurs czytelniczy cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców. Uczestnicy z ogromną satysfakcją odbierają swoje zapełnione książkami wagoniki oraz słodkie upominki.
Oto kilkoro z nich.🙂

Nasz  DKK "Salonik Literacki", podsumował działania w jakie włączył się  w mijającym roku. Omówiono ogólne plany na nadchodzący 2023 rok, nie zabrakło również zwyczajowych rozmów o przeczytanych książkach, ciekawych recenzji i wymiany poglądów.

Była u nas w bibliotece Kicia Kocia, czy wy wiecie😽?
Puzzle z nami układała🧩 i książeczki oglądała📖. W śniegu z dziećmi się bawiła❄️☃️, aż futerko przemoczyła, przy choince je suszyła🌲 i ją z nami ozdobiła🎄. Cukierkami częstowała 🍬, do zdjęć chętnie pozowała i uściski rozdawała😽.

14 listopada obchodziliśmy "Ogólnopolski Dzień Biblioterapii". Dziś nadarzyła się okazja aby zaprezentować książki związane z biblioterapią. Dzieci po wysłuchaniu bajeczki o zawieraniu przyjaźni, jednogłośnie stwierdziły że to bardzo ważna sprawa. W zbiorach biblioteki mamy mnóstwo książek które mogą być pomocne i służyć wsparciem w wielu trudnych dziecięcych sprawach.

Finał akcji „Lato z kulturą” i podsumowanie konkursu edukacyjnego „Omnibus” oraz konkursu czytelniczego „Magiczne podróże po literaturze”. Dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Miasto Kraśnik, MBP i CKiP wręczał laureatom Dyrektor MBP Michał Zimowski. Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim dzieciom uczestniczącym w naszych zajęciach dziękujemy za wspólnie spędzony czas 🙂
"Przyszłość dzieje się teraz" - tak brzmiało hasło konkursu literackiego dotyczącego twórczości Stanisława Lema. Finał nastąpił 2 września 2021 r. Konkurs miał na celu uczczenie 100-tnej rocznicy urodzin tego czołowego przedstawiciela polskiej fantastyki naukowej, przybliżenie jego twórczości, rozbudzenie zainteresowań literaturą oraz rozwijanie pasji literackich. Jego adresatami byli uczniowie szkół ponadpodstawowych z Powiatu kraśnickiego. Ich zadaniem było napisanie tekstu, dowolnego gatunku literackiego inspirowanego twórczością Stanisława Lema.