Narodowe Czytanie "Wesela" odbyło się w Filii nr 1 MBP w Kraśniku 8 września br. Uznałyśmy, że gdzie jak nie w bibliotece powinna odbyć się ta wyjątkowa akcja. Jak zwykle nie zawiedli nasi Czytelnicy, którzy z wielkim zaangażowaniem pomogli w realizacji tego zadania. Dzięki sponsorom- PPHU Wędliniarz Lider Anna Skorupa ul. Cicha 2, Sklep Delikatesy Centrum przy ul. Zielińskiego 5 i Sklep Groszek przy ul. Zielińskiego 3 - nasz "weselny stół' ze "swojskim jadłem" stał się dużą atrakcją na koniec tego spotkania.

Wycieczka do Archiwum Państwowego w Lublinie, Oddział w Kraśniku, gdzie po archiwum oprowadzała nas Pani Beata Czaplarska. Dzieci mogły zobaczyć min. stare telefony, napisać swoje imię na maszynie.

W czasie wakacji przybył do biblioteki INSPEKTOR KRAŚNICZEK i jego twórca Pani Sierżant Sztabowy Katarzyna Chruściel. Wspólnie zaprezentowali umundurowanie policyjne, oraz omówili prezentację multimedialną na temat "Bezpieczeństwa dzieci". Każdy z uczestników dzisiejszych zajęć mógł odcisnąć swój odcisk palca i otrzymał upominek.

Zajęcia odbywały się od dnia 03.07.2017 do dnia 25.08.2017 roku, od poniedziałku do piątku. W lipcu w godz. 10.00 -14.00, natomiast w miesiącu sierpniu w godz.10.00- 12.00. Dzieci każdego dnia mogły uczestniczyć w zajęciach według obowiązującego w MBP w Kraśniku programu akcji.

W pierwszym dniu wakacji został ogłoszony konkurs czytelniczy „Wakacyjna książka”, polegający na aktywnym czytaniu książek w tym okresie it.:
1 miejsce zajęła Hania Kuryś a drugie miejsce jej siostra Liliana Kuryś.
W miesiącu sierpniu został głoszony drugi konkurs tym razem plastyczny pt” Wakacyjna przygoda „ i tutaj również zwyciężyła Hania Kuryś.

”Czytelnicy, którzy wybrali nasza bibliotekę jako miejsce, gdzie można świetnie spędzić wolny czas nie nudząc się, wzięli udział w wielu ciekawych i różnorodnych formach zajęć. Mieli szansę poznać Filię nr 1 MBP w Kraśniku jako miejsce tętniące życiem i kulturą. Wakacyjne zajęcia przyczyniły się do budowania pozytywnego wizerunku naszej biblioteki zarówno w kraśnickim środowisku jak i poza granicami naszego miasta, oraz do zwiększenia zainteresowania naszą ofertą skierowaną do dzieci i młodzieży co przełożyło się na wzrost frekwencji czytelników w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży.
Udało się również nawiązać kontakt z rodzicami/opiekunami dzieci, którzy nierzadko byli obserwatorami zajęć i służąc pomocą w razie potrzeby.

Czytanie jest fajniejsze od komputera, naprawdę! A gdy się czyta wspólnie z przyjaciółmi, leżąc na trawie, popijając zimne napoje jest po prostu bajecznie!. Codziennie od 4 lipca o godz 10 przez całe wakacje na zielonym skwerku przy MBP Filia nr 1 w Kraśniku ul. Zielińskiego 3, głośno czytaliśmy książki dla dzieci. Ten miły początek dnia kierowany był w stronę młodych czytelników.

Wakacje z biblioteką 2017 już rozpoczęte❗
Zaczęliśmy od festynu pt. "Wakacje czas start".
W imprezie wzięło udział wiele dzieci i dorosłych. Zainteresowanie najmłodszych ogromnie nas zaskoczyło.

"Legendy o naszym mieście" to kolejne nasze dzisiejsze spotkanie w bibliotece w ramach obchodzonej u nas rocznicy 640- lecia miasta Kraśnik. Uczniowie klasy IV z SP nr 4 w Kraśniku wysłuchali dziś" bajania", legend związanych z naszym herbem. Legenda o Janie i Cecylii wywołała u dzieci ogromne zaciekawienie.

W krainę bajek udały się dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3. Wspólne czytanie krótkich bajek , losowanie tajemniczych bajkowych przedmiotów to nieliczne atrakcje jakie czekały na dzieci na Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży w naszej filii.

Naszą Filię odwiedziły panie z Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolny z prezentacją "Wisła dzika rzeka". Wpisuje się to w nasze działania z cyklu "Płynie Wisła płynie przez..." w ramach projektu "Rok Rzeki Wisły 2017". Mamy nadzieję, że spotkanie to przyczyni się do zwrócenia uwagi młodego pokolenia na Wisłę i jej przyrodę.

Z SZARYMI SZEREGAMI PRZEZ KRAŚNIK - V gra terenowa
Gimnazjum Nr 1 zorganizowało dla swoich uczniów grę terenową. Nasza Biblioteka była jednym z miejsc, które musieli odwiedzić i wykonać nietypowe zadanie - ułożyć piramidę z 10 kubeczków przy pomocy gumki i sznurków. Dziękujemy za wspólną zabawę!