Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku

Biblioteka przyłączyła się do WIELKIEJ ZBIÓRKI KSIĄŻEK organizowanej przez fundację Zaczytani.org.
Pakujemy już pierwsze kartony z książkami zebranymi przez naszych Czytelników🤩👍. Jak zwykle okazali swoją hojność.
Dzięki temu Wielka Zbiórka Książek powiodła się.

Fotorelacja z Narodowego Czytania "Balladyny" w Filii nr 1 MBP w Kraśniku. W ocenie uczestników wydarzenie było niezwykle udane. Lektorzy z pasją i zaangażowaniem wcielili się w role postaci z dramatu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie do udziału w tym projekcie.
Już dzisiaj zapraszamy na 10. edycję kiedy to będziemy czytać "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

Z okazji zbliżającej się 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Filii nr 1 do obejrzenia wystawa pn. "Bitwa Warszawska. Stulecie Zwycięstwa".

Zapraszamy .

Zbliża się kolejna ważna rocznica dla historii Polski.
Pamiętny 1 sierpnia `44.

BARWNE DESECZKI" to tytuł wystawy Pana Mariusza Gołębiowskiego - malarza amatora. Surowy materiał plus artysta z pasją równa się ciekawy efekt. Można ją było zobaczyć w godzinach pracy biblioteki.

Wracamy do spotkań z cyklu "(Nie)znany Kraśnik". 10 lipca odbyło się kolejne na temat bunkrów i schronów w naszej okolicy. Zachowując wszystkie zalecane obostrzenia wysłuchaliśmy z uwaga ciekawej prelekcji dr. Dominika Szulca.

Zajęcia wakacyjne toczyły się wokół książki i czytelnictwa. Przygotowane formy zajęć nie tylko wypełniały wolny czas, ale również spełniały swoje zadania kulturalne, edukacyjne i wychowawcze.
Zajęcia odbywały się od dnia 06.07.2020 do dnia 27.08.2020 roku, od wtorku do czwartku w godz. 11.00 -12.00.Dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach według obowiązującego w MBP w Kraśniku programu akcji:

 Wtorek – „ Czytanie na trawie+ zaj. relaksacyjno- ruchowe w dystansie”.

 Środa – „ On-line zza kurtyny”

 Czwartek – „ Zabawy na 2 metry”

 

Któż nie zna i nie kocha przesympatycznej i mięciutkiej kotki.
Dzisiaj odwiedziła nas i naszych czytelników ich ulubiona bohaterka książek KICIA KOCIA 😻🙂 Kicia Kocia przed lokalem biblioteki Filii nr 1 opowiadała o swoich przygodach, tańczyła z dziećmi i pozowała do zdjęć 🙂 Postać Kici Koci wraz ze swoim przyjacielem Packiem „towarzyszy” wielu dzieciom i cieszy się niesłabnącą popularnością.
Podziękowania kierujemy do Księgarnia Avalon.pl
do Pani Marzanny Wójtowicz za użyczenie nam stroju KICI KOCI oraz Media Rodzina
wydawnictwu, które pięknie ożywiło postać kotki. Dziękujemy. I widzimy się jutro na placu zabaw przy Biblioteczce dla każdego.

Międzyprzedszkolny konkurs pt." Jeszcze nie czytam, ale wypożyczam" II edycja. Był to zupełnie inny konkurs niż w roku ubiegłym. Z oczywistych powodów wzięła w nim udział mniejsza liczba przedszkolaków i co za tym idzie, mniej wypożyczono książek.
W tym spotkaniu uczestniczyły Panie dyrektorki z miejskich przedszkoli - dzielnica fabryczna. W imieniu swoich podopiecznych odebrały nagrody indywidualne oraz podziękowania dla wszystkich uczestników.
W tym roku zwyciężyło i otrzymało statuetkę🏆 PM nr 1 "Słoneczny Promyk". Odebrała ją Pani dyrektor Agnieszka Banak.
Indywidualną nagrodę dla najaktywniejszego czytelnika zdobył🥇 Hubert Duda z PM nr 2. W jego imieniu nagrodę (dyplom, książkę i kubek z logo Biblioteki) odebrała Pani dyrektor Marzena Cieślik. Nagrody i podziękowania przekazaliśmy na ręce Pani dyrektor Urszuli Smołeckiej z Zespołu Przedszkoli i Żłobków "Gwiazdeczka oraz dla PM nr 3 i nr 4 w Kraśniku.
Wszystkie nagrody wręczała dyrektor MBP w Kraśniku Pani Ewa Kapusta❤️📖📚.
Była z nami również Pani Marzenka reprezentująca Księgarnię Avalon w Kraśniku, fundatora tegorocznych nagród.
Zapewniamy, że III edycja Konkursu gwarantowana👍 📚

Zachowując obowiązujące obostrzenia zdecydowałyśmy się wznowić działanie Saloniku Literackiego "w realu". Okazało się, że bardzo tęskniłyśmy za sobą i za naszymi spotkaniami z literaturą. Okres "zamknięcia" dał wielu z nas okazję do przeczytania zaległych lektur. Dzisiaj mogłyśmy wreszcie oceniać, recenzować i polecać nasze książki z okresu pandemii.👋😃🥰

logo_z_kart_histori_ziemi_krasnickiej

Dane kontaktowe

Inspektora Ochrony Danych

MBP w Kraśniku

>>>

Odsłon artykułów:
3546454