Dzisiejsze zajęcia teatralne odbyły się na podstawie scenariusza z książki Uroczystości dla najmłodszych w szkole podstawowej pod tytułem Moda na książkę. Próbę z tekstem poprzedziły ćwiczenia z dykcji by nasi mali aktorzy mogli lepiej wczuć się w rolę.

     W ramach współpracy z biurem PUR (Program Umacniania Rodziny "SOS Rodzinie") prowadzonym przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku nasi uczestnicy wraz opiekunem wybrali się do zaprzyjaźnionej instytucji na zajęcia z lektorem języka angielskiego. Poprzez zabawę dzieci uczyły się słownictwa związanego z podróżami i podróżowaniem. Za tydzień kolejne spotkanie.

     Dzisiejsze zajęcia upłynęły pod znakiem licznych zabaw, zarówno umysłowych jak i zręcznościowych wykorzystywaliśmy m.in. Bum bum rurki i grę Chrono Bomb - wyścig z czasem. Wszystkim uczestnikom bardzo podobały się nasze nowe gry, które wywoływały dużo śmiechu i emocji.

     Na zajęciach z biblioterapii w Przedszkolu "Dawid i Jula" rozmawialiśmy o sile bajek i baśni w kształtowaniu charakteru i zachowań człowieka. Dzieci w sposób aktywny uczestniczyły w analizie bajkowych morałów. Było to bardzo kształcące doświadczenie.

     Na spotkaniach "Bibliotekarza w Przedszkolu" w dalszym ciągu kontynuowaliśmy tematykę zimową. Na podstawie książki bez tekstu "Zima na ulicy Czereśniowej" dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 miały okazję stworzyć własną zimową opowieść. W każdej z grup dzieci wymyśliły inną historię, dla wszystkich była to świetna zabawa.

      Na ostatnich zajęciach plastycznych nasze Plastusie wykonywały bałwanki. Prace wyszły jak zwykle przepiękne, mimo tego, że robiliśmy bałwanki zrobiło się w naszej bibliotece bardzo kolorowo.

     W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami Dniem Babci i Dziadka nasze Plastusie przygotowały dla swoich dziadków coś wyjątkowego - kalendarze, które własnoręcznie ozdobiły. Myślę, że każda babcia i każdy dziadek będzie zachwycony kreatywnością swoich wnuków.

     18 styczeń to wyjątkowy dzień dla fanów Kubusia Puchatka. Gdyż tego dnia obchodzony jest międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Grubiutki pluszowy mis o "bardzo małym rozumku" jest ulubieńcem wszystkich dzieci. Z tej okazji w Filii Nr 2 można było podziwiać wystawę w całości poświęconą Kubusiowi i przy okazji dostać małe co nie co:-)

     Tegoroczny Dzień Kubusia Puchatka obchodziliśmy w Przedszkolu Miejskim Nr7. W związku z tym dniem gościem dzieci był sam Kubuś Puchatek. Jego obecność sprawiła ogromną radość wszystkim przedszkolakom. Do zajęć wykorzystano liczną literaturę ze zbiorów biblioteki o przygodach misia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu.

     Dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Dawida i Jula", oraz 6-latków z Przedszkola Miejskiego nr 7 Filia Nr 2 zorganizowała dwa spotkania z pasjonatem przyrody, lasu, przyjacielem zwierząt z panem Pawłem Wielgusem. W czasie spotkania przedszkolaki miały okazję wysłuchać opowieści o zwierzętach naszych lasów, ich zwyczajach, ale też w jaki sposób pomóc im przetrwać zimę. Niespodzianką dla dzieci były różnorodne eksponaty między innymi szczęka bobra, wiewiórka itp., oraz pies Rex - jamnik szorstkowłosy, który zawsze towarzyszy panu Pawłowi w jego wędrówkach po lesie. To były bardzo udane spotkania. Dziękujemy.