Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku

     "Dzień Dziecka" w bibliotece w tym roku przebiegał inaczej. Dla grupy 5-latków z Niepublicznego Przedszkola "Gwiazdeczka" przygotowałyśmy spotkanie na temat "Praw Dziecka" z wykorzystaniem wystawy o Januszu Korczaku, oraz książki G. Kasdepke "Mam prawo". Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Na koniec spotkania była wspólna zabawa, słodkości i kolorowe balony!

     Nasze ostatnie spotkanie z "Plastusiami" odbyło się 24.05 (piątek) pod hasłem: "Niedługo mamy Dzień Mamy!" z tej okazji uczestnicy naszych zajęć przygotowywali wyklejanki dla swoich mam. Dodatkową atrakcją dla dzieci była zabawa w "łowienie rybek". Zabawa i jednocześnie sprawdzian wiedzy o swoich mamach, każdy kto złowił rybkę musiał odpowiedzieć na pytanie dotyczące jego mamy. Zabawa była przednia i dla mam i dla dzieci.

     Spotkanie z przedszkolakami z PM Nr 7 w pięciu grupach przebiegało pod znakiem zbliżającego się Dnia Matki. Do tego celu zostały wykorzystane książeczki, gdzie główną bohaterką zawsze była mama. W ramach relaksu dzieci bawiły się w "łowienie rybek".

   Natalka Dziak to kolejna uczestniczka akcji dla 3-latków "Z książką na start", która otrzymała zasłużony dyplom dobrego czytelnika:-) Gratulujemy!!

     Kończąc Tydzień Bibliotek razem z naszymi "Plastusiami" wykonywaliśmy kolorowe zakładki do książek. Pomysł bardzo spodobał się uczestnikom zajęć, dzięki temu powstało wiele niepowtarzalnych prac.

 

     W związku z obchodami Roku Moniuszki zostało zorganizowane spotkanie dla uczniów klas II a, b i kl. III z SP nr 1 z pisarką Izabellą Klebańską. Dzieci zapoznały się z postacią naszego wielkiego kompozytora. Podczas spotkania zostały wykorzystane prezentacja multimedialna, oraz nagrania muzyczne. Na zakończenie uczniowie mogli zakupić książki autorstwa Izabelli Klebańskiej i otrzymać imienny autograf.

     Z cyklu spotkań w "Tygodniu Bibliotek" gościliśmy panią Ewelinę Karczmarską z kraśnickiego Sanepidu, która przeprowadziła pogadankę dla uczniów kl. VI z SP nr 3 pod hasłem "Stop! Dopalaczom". Zajęcia miały charakter "burzy mózgów", całość była wsparta prezentacją multimedialną.

     Prawdziwym świętem dla naszych czytelników było dzisiejsze spotkanie autorskie z pisarzem dla dzieci panem Waldemarem Cichoniem. Cztery klasy z dwóch Szkół Podstawowych (SP nr 1, SP nr 3) miały okazję wysłuchania przezabawnych historii o ich ulubionym bohaterze - Kocie Cukierku.

 

     08 maja rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Bibliotek. Pierwsze spotkanie z ornitologiem panem Sebastianem Sobowcem przeznaczone było dla klas pierwszych i 6- latków ze Szkoły Podst. Nr 3, dzieci miały okazję wysłuchać opowieści o życiu ptaków  gniazdujących w Polsce.

     Na życzenie naszej grupy "Plastusiów" zorganizowaliśmy w poniedziałek dodatkowe zajęcia plastyczne. Tematem spotkania były "Rybki na łowisku". Dzieci miały za zadanie złowić papierową rybkę, odpowiedzieć na pytanie, a następnie pomalować ją farbami. Zajęcia bardzo podpały się uczestnikom, na pewno zostaną powtórzone z innymi grupami przedszkolnymi.