Fotorelacja:

Filia nr 1 >>>
Biblioteka Główna >>> 
Filia nr 2 >>>REGULAMIN KONKURSU >>> 
ZGODA NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU DZIECKA >>> 

 

REGULAMIN >>>
ZGODA NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU DZIECKA >>> 

8 sierpnia 2019 roku w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie odbyła się XXV edycja wręczenia Nagrody im. Anny Platto. Nagroda jest przyznawana od 1995 roku pracownikom bibliotek publicznych województwa lubelskiego wyróżniającym się w popularyzacji literatury dziecięco-młodzieżowej oraz realizacji nowatorskich form pracy z młodymi czytelnikami. Pomysłodawcą Nagrody jest dr Zdzisław Bieleń (emerytowany dyrektor ds. merytorycznych WBP), a Fundatorką siostra Patronki – Mirosława Platto.
Organizatorzy:  Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Okręgu w Lublinie, Towarzystwo Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego oraz prywatni sponsorzy.

Z dumą i radością informujemy, iż tegoroczną lauratką została nasza koleżanka
Jolanta Zając.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


więcej zdjęć >>> 

 

Żegnaj lato na rok… pod takim hasłem odbył się piknik na zakończenie wakacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczestniczyły w nim dzieci  biorące udział w zajęciach bibliotecznych z Oddziału Dziecięco-Młodzieżowego i Filii Nr 2. Rozdane zostały nagrody książkowe w konkursach: edukacyjnym, plastycznym, rebusowym . Na terenie ogrodu biblioteki uczestnicy mieli okazję do zabawy, tańca czy sprawdzenia swoich umiejętności sportowo-refleksyjnych. Każda konkurencja nagradzana była symbolicznymi nagrodami. Na zakończenie imprezy rozpalone zostało ognisko. Kiełbaski smakowały wybornie… Kolejny piknik już za rok!

więcej zdjęć >>>

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku z radością informuje, że w czwartek (01.08.2019 r.) zostały oficjalnie uruchomione  cztery z sześciu domków na książki w ramach projektu „Biblioteczka dla każdego” zrealizowanego ze środków Fundacji TESCO „Decydujesz-pomagamy”.

Domki są usytuowane w następujących miejscach na terenie Kraśnika:

- na placu zabaw w dzielnicy Stacja Kolejowa

- w Parku im. Św. Jana Pawła II

- obok fontanny przy ul. Mickiewicza w dzielnicy Fabrycznej

- na placu zabaw przy MOSiR

Kolejne dwa domki staną w sierpniu:

- na rynku przy drzewie w uliczce prowadzącej do bramy kościelnej

- w parku przy USC przy schodach prowadzących do pasażu sklepów

W domkach zostały umieszczone książki dostarczone przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kraśniku przekazane w darach od czytelników.

Książki można pożyczać, a potem odłożyć do domku,  można też włożyć własne zbędne w domu książki, aby umożliwić innym przeczytanie ich.

Mogą to być wszelkie książki – dla dzieci, dla dorosłych, beletrystyka czy popularno-naukowe.

Zachęcamy do korzystania z „Biblioteczek dla każdego”, bo  jak napisał William Somerset Maugham:
"Przyzwyczaić się do czytania książek, to zbudować sobie schron przed większością przykrości życia codziennego" .

Ewa Kapusta
dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku