Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku

Wycieczka do Doboszówki

 

Zapraszamy do udziału w konkursie historyczno-plastycznym "Ułanem być. Życie i bohaterskie czyny 24. Pułku Ułanów w Kraśniku".

Ułanem być - konkurs historyczno-plastyczny

REGULAMIN HISTORYCZNY>>>

REGULAMIN PLASTYCZNY>>>

ZGODA>>>

Zadanie współfinansowane z Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii miasta Kraśnik.

 

Wakacyjny konkurs czytelniczy "Letnie podróże po literaturze" czas zacząć 😀

Konkurs Letnie podróże po literaturze 2024

REGULAMIN>>> 

ZGODA>>> 

Zadanie współfinansowane z Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii miasta Kraśnik. 

 

Plan Ogólny Miasta Kraśnik - nabór wniosków

 

☀️"Wakacje z Biblioteką" ☀️ 
Zaczynamy 16 lipca 😀 Zajęcia odbywać się będą we wtorki, środy i czwartki w godz. 11:00 - 13:00. Serdecznie zapraszamy 🥰
🔶 Zadanie współfinansowane z Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii miasta Kraśnik.

wakacjez biblioteką 2024
 
 

🟠 Wielu młodych ludzi we wszystkich zakątkach świata spotyka się z zastraszaniem, nękaniem, etc., które w języku angielskim określane są jednym słowem: ‘bullying.’ Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku zorganizowali w Miejskiej Bibliotece Publicznej „Nowy Horyzont” wystawę plakatów, poprzez które młodzi ludzie wyrażają swój protest przeciwko temu zjawisku. Biorąc po uwagę również cyberprzestrzeń, z incydentami wyszydzania i dręczenia spotyka się wielu nastolatków i jest to problem, o którym należy mówić głośno i łączyć siły w celu przeciwdziałania mu. Wystawa, którą w MBP można było obejrzeć w dniach 27.05 – 03.06.2024, ma na celu nakreślenie skali problemu, ale też ma działać informacyjnie – sugeruje pewne rozwiązania i kroki, jakie należy podjąć zarówno z pozycji ofiary, rodzica, jak i obserwatora. Wystawa została wykonana w ramach realizowanego przez ZS nr 1 projektu programu Erasmus+ „Młodzi Europejczycy – kreatywni i odpowiedzialni obrońcy przyrody”. Plakaty, wchodzące w jej skład zostały wykonane przez uczniów ze szkół z Rumunii, Włoch, Portugalii oraz Czech będących partnerami w realizowanym wspólnie projekcie.

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie dziękuje.

wystawa plakatów o przemocy

 

 

 

 

Kicia Kocia w Kraśniku

 

 

W konkursie Polska Architektura XXL - Polskie Wnętrze 2023 - zorganizowanym przez sztuka-wnetrza.pl -  w kategorii wnętrza publiczne zwyciężyła Biblioteka Nowy Horyzont w Kraśniku autorstwa pracowni GK-Atelier.
Gorąco dziękujemy za wszystkie Wasze głosy!

„Projekt stawia na innowacyjne podejście do przestrzeni czytelniczej. Zainspirowana atmosferą klimatycznych kawiarenek, ta nowoczesna biblioteka ma za zadanie stać się nie tylko miejscem zgromadzenia książek, ale także przestrzenią otwartą, sprzyjającą interakcji społecznej, odpoczynku i pracy zdalnej.”  -  https://sztuka-wnetrza.pl

wyrana MBP w konkursie sztuka-wnetrza.pl

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku w konkursie BLISKO - Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność na realizację zadań w latach 2024-2025  uzyskała dofinansowanie na zadanie  "Nowe Horyzonty w Bibliotece" w kwocie 130 000 zł /jedno z najwyższych/.  Zadanie to zakłada dwuletnią realizację działań, które mają na celu angażowanie mieszkańców w różnorodne formy aktywności kulturalnej i edukacyjnej poprzez organizację konferencji, szkoleń, wydarzeń kulturalnych, akcji społecznych i  spotkań autorskich.  Biblioteka będzie  promować czytelnictwo oraz zacieśniać współpracę z lokalnymi instytucjami i społecznością. Dzięki wsparciu finansowemu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0., biblioteka w Kraśniku będzie miała możliwość zwiększenia czytelnictwa, rozwijania swojej działalności i pełnienia ważnej roli w lokalnej społeczności.

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

Dofinansowanie MBP z MKiDN

 

 

 

Wesołych Świąt