Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku

REGULAMIN>>>

OŚWIADCZENIA>>>

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji Kinder Mleczna Kanapka "Przerwa na wspólne czytanie", wspierającej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży i do głosowania na Miejską Bibliotekę Publiczną w Kraśniku.
Głosujemy na stronie  www.kinder.pl  od 1 września 2021 r. do 31 października 2021 r.
Aby oddać głos na naszą bibliotekę należy się zarejestrować na stronie lub podać e-mail i hasło (dla posiadaczy konta).
Można oddać jeden głos dziennie. Liczymy na Państwa głosy!

Nagrodzonych zostanie 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów.
5 pierwszych bibliotek otrzyma nagrodę główną, na którą składają się: spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem w siedzibie Biblioteki, w którym uczestniczyć będzie autor będący Ambasadorem Kinder. Wartość nagrody w postaci organizacji spotkania autorskiego wynosi 4.000 zł, komplet książek od wydawnictwa Trefl o wartości 1.000 zł oraz Kamishibai – tekturowy teatrzyk o wartości 120 zł.
Pozostałe nagrody: miejsca 6-100 - komplet książek od wydawnictwa Trefl o wartości 1.000 zł oraz Kamishibai – tekturowy teatrzyk o wartości 120 zł;
miejsca 101-200 - komplet książek od wydawnictwa Trefl o wartości 500 zł  oraz Kamishibai – tekturowy teatrzyk o wartości 120 zł;
miejsca 201-300 - zestaw książek od wydawnictwa Trefl o wartości 500 zł.

Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk i Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku zapraszają na Narodowe Czytanie 2021

W piątek, 27 sierpnia, w placówkach MBP odbył się finał akcji „Lato z kulturą” i podsumowanie konkursu edukacyjnego „Omnibus” oraz konkursu czytelniczego „Magiczne podróże po literaturze”. Dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Miasto Kraśnik, MBP i CKiP wręczał laureatom Dyrektor MBP Michał Zimowski. Zwycięzcom gratulujemy.
Wszystkim dzieciom uczestniczącym w naszych zajęciach dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
Wakacyjna akcja „Lato z kulturą” organizowana była przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kraśniku wspólnie z Osiedlowym Domem Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc”. Zadanie było współfinansowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii miasta Kraśnik. W ramach wspomnianego projektu przez całe wakacje we wszystkich placówkach MBP odbywały się zajęcia plastyczne, sportowo-rekreacyjne i wokalno-taneczne a w starej dzielnicy  dodatkowo zajęcia kulinarne. Dziękujemy za współpracę MOPS, CKiP,  SM ”Pomoc” a także paniom z kraśnickiej Rady Seniorów, instruktorom tańca oraz Pawłowi Bieleniowi za prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych w ODM i Filii nr 2.

23 sierpnia 2021 r. w biurze Biblioteki została podpisana umowa pomiędzy Miejską Biblioteką Publiczną w Kraśniku reprezentowaną przez Dyrektora MBP Michała Zimowskiego a Firmą Piotr Sycz „DACH-MUR” na realizację projektu  „Przebudowa i rozbudowa budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku przy ul. Koszarowej 10a”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wystawy

Bezpłatne badania profilaktyczne dla Kobiet. Akcja odbędzie się w najbliższą sobotę, zapisy możliwe są tylko w dniu akcji, od godziny 9.30, przy hali Szkoły Podstawowej Nr 2.

logo_z_kart_histori_ziemi_krasnickiej

Inspektora Ochrony Danych