Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku26 lutego jest Dzień Dinozaura. Biblioteka serdecznie zaprasza do swoich placówek.
W Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym Biblioteki Głównej rozpoczął się Tydzień Dinozaura.
Filia nr 1 i Filia nr 2 zapraszają miłośników dinozaurów w piątek. Czeka na nich wiele niespodzianek!

ZGODA >>>
KARTA ZGŁOSZENIA ODM >>>
KARTA ZGŁOSZENIA F1 >>>

 

 

Wojciech Wilk - Burmistrz Miasta Kraśnik:
"Filia nr 1 kraśnickiej Miejskiej Biblioteki Publicznej wzbogaciła się o niezwykle cenne wydawnictwa - komunikaty działającego w okresie powojennym w Londynie Koła 24 Pułku Ułanów.
24 Pułk Ułanów na stałe wrósł w DNA Kraśnika i jego mieszkańców. Każde wydarzenie, wspomnienia, pamiątki, które przypominają i wzbogacają naszą wiedzę na jego temat są dla nas niezwykle cenne.
Komunikaty to podarunek od pani Alicji Szmit, córki wachmistrza Wawrzyńca Szmita, jednego z żołnierzy, którzy najdłużej służyli w Pułku, a zarazem ostatniego burmistrza Kraśnika przed likwidacją samorządów przez komunistów.
Wydawnictwo do bibliotecznego wykorzystania przygotował kraśnicki historyk dr Dominik Szulc. Komunikaty zgromadzone zostały w 7 tomach i dotyczą lat 1977 – 1997.
Są one niezwykle cennym źródłem wiedzy o tak mocno związanym z Kraśnikiem Pułku z czasów jego istnienia, ale także o powojennych losach żołnierzy. Do tej pory nie były one powszechnie dostępne. Koło kolportowało je jedynie wśród swoich członków. Teraz każdy będzie mógł po nie sięgnąć.
Serdecznie dziękuję pani Alicji Szmit i doktorowi Dominikowi Szulcowi za wspaniały prezent dla wszystkich kraśniczan."

Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku jest ogromnie wdzięczna za tak wspaniały prezent i również składa serdeczne podziękowania.

 

 


W Filii nr 1 do obejrzenia ciekawa wystawa członkiń grupy rękodzieła z Uniwersytetu III Wieku. Wszystkie prace powstały w czasie pierwszego lockdownu w 2020 r. Jak widać był to bardzo owocny czas. Zapraszamy!

 

 

 

 


REGULAMIN KONKURSU >>>

ferie2021

Dziękujemy za udział w zajęciach i zachęcamy do wypożyczania książek.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy online:   galeria >>>

o_swietach_wystawa_online

 

niepodleglosc_wystawa_online

Zapraszamy do obejrzenia wystawy:  
WYSTAWA ONLINE >>>

 


wiersz_dla_wszystkich_kobiet

wiersz_dla_wszystkich_kobiet2

Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku przystąpiła do akcji Kinder Mleczna Kanapka "Przerwa na wspólne czytanie", wspierającej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Każda z Bibliotek biorących udział w akcji otrzyma nagrody rzeczowe w postaci małych puf wraz z zestawem książek wydawnictwa ZNAK z dedykacjami autorów będących Ambasadorami Kinder. Pięć Bibliotek, które jako pierwsze przekażą Organizatorowi pełne kartony zebranych książek,otrzyma nagrodę w postaci spotkania autorskiego w siedzibie Biblioteki, w którym uczestniczyć będzie autor będący Ambasadorem Kinder.
Od 2.11 do 30.11.2020 r. w placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej czekają na Ciebie specjalnie
oznaczone kartony Kinder. Zostaw tam książki (niezniszczone) do wspólnego czytania, z których wyrosły już Twoje dzieci, a Kinder razem z wydawnictwem Znak dołoży nowe książki i przekaże małym bibliotekom, w których brakuje książek do wspólnego czytania.  Za przekazane książki każdy "mały darczyńca" otrzyma wyjątkową zakładkę i dyplom od Kinder. Razem możemy sprawić radość – bo czytanie to kochanie!
Gorąco zachęcamy do udziału w akcji!
Szczegóły na: https://www.kinder.com/pl/pl/xp/wspolneczytanie/
plakat_kinder_przerwalogo_z_kart_histori_ziemi_krasnickiej

Dane kontaktowe

Inspektora Ochrony Danych

MBP w Kraśniku

>>>

Odsłon artykułów:
3479311