18 września br. bibliotekarze z Biblioteki Głównej i Filii nr 2, w ramach akcji "Czytam, bo lubię" - Biblioteka na Kółkach,  wyruszyli do parku, aby promować czytelnictwo wśród mieszkańców Kraśnika.

6 września br.  Miejska Biblioteka Publiczna ruszyła  z akcją   "Czytam, bo lubię"   -
Biblioteka na Kółkach -  promującą czytelnictwo wśród mieszkańców Kraśnika.
Pracownice Filii nr 1 pojawiły się na pobliskim placu zabaw oraz w parku przy fontannie,
gdzie rozdawały książki zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku uruchamia akcję „Czytam, bo lubię” zrealizowaną ze środków pozyskanych z Fundacji Tesco „Decydujesz, pomagamy” i przy okazji pragniemy podziękować wszystkim ,którzy robiąc zakupy w TESCO głosowali na nasz projekt – DZIĘKUJEMY!

W ramach akcji w różnych miejscach miasta uczęszczanych przez kraśniczan pojawią się bibliotekarze i wolontariusze na rowerach z książkami w koszyku..  Biblioteka na Kółkach ma za zadanie promować czytelnictwo wśród mieszkańców w każdym wieku, ale  dla najmłodszych jest dodatkowy bonus – bibliotekarz przeczyta im jakąś bajeczkę na zachętę (także dla rodziców, żeby czytali swoim pociechom bajki na dobranoc).

Zasady korzystania z Biblioteki na Kółkach są proste. Trzeba wziąć książkę, przeczytać
i oddać obsłudze roweru przy następnej okazji lub w placówce bibliotecznej, których adresy są na specjalnych promocyjnych zakładkach do książek. Można też przekazać ją znajomemu, sąsiadowi, komuś z rodziny i ta kolejna osoba odda ją po przeczytaniu.

Na pewno Biblioteka na Kółkach pojawi się w Parku Jana Pawła II, na rynku, nad zalewem,         w parkach przy fontannach, na placu zabaw przy MOSIR.

Przypominamy jednocześnie, że Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku świadczy też usługę Biblioteka w domu – dostarczamy książki do domu osobom starszym, chorym, niepełnosprawnym – wystarczy zadzwonić.

Zapraszamy do naszych placówek, w których naprawdę dużo się dzieje: w każdej odbywają się cotygodniowe zajęcia plastyczne przez cały rok, spotkania autorskie, wystawy, konkursy, szkolenia komputerowe dla seniorów, spotkania klubów czytelniczych i wiele innych wydarzeń, w których warto uczestniczyć.

GALERIA ZDJĘĆ Z PIKNIKU >>>

Milo nam poinformować, iż dzięki Państwa głosom w Tesco, Miejska Biblioteka Publiczna zdobyła nagrodę na realizację lokalnego projektu społecznego w programie "Decydujesz, pomagamy". Dziękujemy!

Akcje "Wakacje z Biblioteką" rozpoczęliśmy tradycyjnie piknikiem "Lato, lato czeka…".
W ogrodzie biblioteki odbyły się zabawy i różne konkurencje sprawnościowe…dla każdego coś miłego!

GALERIA ZDJĘĆ Z PIKNIKU >>>

Zapraszamy - Biblioteka Główna (ODM) od 2 lipca do 24 sierpnia.  Fila nr 1 oraz Filia nr 2 od 3 lipca do 24 sierpnia:

FILIA NR 1 MBP:
" 8 czerwca w ramach akcji "Jak nie czytam, jak czytam" zdecydowanie byliśmy górą. Zapewniliśmy rozrywkę dla co najmniej 150 osób, które razem z nami czytały książki. Głośnemu czytaniu towarzyszyły dodatkowe atrakcje:  malowanie twarzy dzieciakom,  tworzenie zwierzątek z balonów oraz pokaz umiejętności strażaków. Wszyscy byli zachwyceni. Chcemy serdecznie podziękować Kraśnickiemu Stowarzyszeniu Motocyklowemu "Szarża" za urozmaicenie imprezy, panom strażakom ze Straży Pożarnej w Kraśniku a także kraśnickim policjantom. Ogromne podziękowania należą się pani Karolinie Toporek oraz Klaudii Kalinowskiej za pomoc w zorganizowaniu akcji a także pani dyrektor Ewie Kapuście. Dziękujemy uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz przedszkolakom z Przedszkola Miejskiego nr 1 "Słoneczny Promyk" oraz  Niepublicznego Przedszkola "Gwiazdeczka". Bez was ta impreza nie odbyłaby się.
Mamy nadzieję, że za rok pobijemy swój rekord i będzie nas jeszcze więcej."