Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku

Konkurs jest wydarzeniem towarzyszącym obchodom 70 lat Kraśnika Fabrycznego. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Konkurs plastyczny Fabryczna Dzielnica Marzeń

 

REGULAMIN >>>

ZGODA >>>

 

 

🔴 Zapraszamy na FINAŁ konkursu czytelniczego "Ekspresowy pociąg do książek, czyli rodzinne podróże po literaturze", który odbędzie się 21 lutego (środa) w Oddziale CKiP KOŚCIUSZKI 26

Finał Ekspresowy Pociąg do książek 2024

 

 

Walentynki w MBP

Z kart historii Ziemi Kraśnickiej - ed. VI

 

REGULAMIN>>>

ZGODA>>> 

Pytanie na luty>>> 

Pytanie na marzec>>>

 

 

 

 

Zapraszamy 😀

 

 

🔴 Czytanie książek łatwiejsze dla osób niepełnosprawnych dzięki usłudze w naszej Bibliotece.

 
➡️ Miło jest nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku przystąpiła do projektu "Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób z dysfunkcją wzroku - Edycja 2023" realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix" im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
➡️ W ramach projektu nasza biblioteka otrzymała nieodpłatnie odtwarzacz cyfrowych książek mówionych - Czytak 4. Urządzenie jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące, jest także przyjazne dla osób starszych. Charakteryzuje się bardzo prostą obsługą i dobrą jakością dźwięku. W łatwy sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej.
➡️ Nasza biblioteka wypożycza urządzenie osobom z dysfunkcją wzroku oraz osobom niepełnosprawnym, które ze względu na swoją niepełnosprawność nie mogą czytać normalnego druku.
➡️ Stowarzyszenie "Larix" od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących. Udostępniony nam przez Stowarzyszenie "Larix" księgozbiór, który liczy obecnie 3522 książki mówione, będzie wciąż powiększany o nowe ciekawe pozycje książkowe.
 
Larix_logo
 
 

 

Kody Legimi w Bibliotece

 

 

52 000 zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku dostępne w nowym katalogu online dostępnym 24/7! Wyszukiwanie ulubionych książek nigdy nie było tak proste. Użytkownik naszej biblioteki, dzięki implementacji najnowocześniejszego systemu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kraśniku, może samodzielnie zarządzać swoim kontem: zamawiać książki w dowolnym momencie i mieć pewność, że będą one czekały na odbiór w wybranej agendzie, przedłużać okres wypożyczenia czy też otrzymywać wygodne powiadomienia o terminie zwrotu. Na tym nie koniec, bo nowy katalog pozwala też przeszukiwać ogromną 37-milionową bazę połączonych katalogów Biblioteki Narodowej i innych bibliotek, codziennie powiększaną o kolejne nowości wydawnicze.

Wraz z wdrożeniem nowego systemu Alma, Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku uruchomiła równocześnie katalog dla czytelników dostępny pod adresem - katalog.

Nowy katalog posiada wiele przydatnych funkcji, spośród których warto zwrócić uwagę na:

 • szybkie i intuicyjne wyszukiwanie wszystkich typów publikacji,
 • wygodne sprawdzanie dostępności zbiorów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kraśniku, w powiecie i w bibliotekach zlokalizowanych na terenie całej Polski,
 • zawężanie wyników wyszukiwania poprzez wygodne filtry,
 • zamawianie publikacji do wybranej biblioteki bądź jej filii,
 • możliwość otrzymywania powiadomień e-mailowych z informacją o oczekiwaniu wcześniej zamówionej publikacji na odbiór w bibliotece,
 • możliwość otrzymywania powiadomień o zbliżającym się terminie zwrotu wypożyczonych publikacji,
 • sprawdzanie statusu zamówień,
 • ustawienie powiadomień o nowych publikacjach z określonego obszaru tematycznego dostępnych w bibliotece,
 • samodzielne prolongowanie wypożyczonych publikacji,
 • zapisywanie historii wypożyczeń,
 • tworzenie spersonalizowanych bibliografii,
 • tworzenie zestawień takich jak listy książek przeczytanych lub do przeczytania czy też tagowanie publikacji wedle indywidualnych potrzeb.

Wszystko to bez wychodzenia z domu i za darmo. Nowy katalog online jest dostępny na stronie - katalog, również za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Konto czytelnika jest dostępne dla osób posiadających aktywną kartę biblioteczną. Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku zachęca wszystkich mieszkańców do zapisania się – informacje w tym zakresie udzielane są na miejscu we wszystkich placówkach biblioteki lub telefonicznie.

Dzięki nowemu katalogowi zbiory regionalne są szerzej dostępne dla zainteresowanych. Biblioteka obecnie gromadzi różnorodne publikacje, ważne dla zachowania dziedzictwa piśmienniczego i kulturowego regionu.

Wszystkie koszty wdrożenia i utrzymania systemu pokrywa Biblioteka Narodowa – operator Priorytetu 1. Kierunku Interwencji 1.2. Budowa ogólnokrajowej sieci bibliotecznej poprzez zintegrowany system zarządzania zasobami bibliotek Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025”. Wdrożenie systemu Alma i katalogu online w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kraśniku zostało zrealizowane przez Bibliotekę Narodową.

Zachęcamy do odkrywania bogactwa piśmiennictwa polskiego dostępnego w wyszukiwarce Primo w połączonych katalogach Biblioteki Narodowej, w których znajdują się również zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.

logotypy_bn.png

Logotypy do pobrania: https://bn.org.pl/dla-bibliotekarzy/narodowy-program-rozwoju-czytelnictwa-2.0/logotypy

dofinansowanie2023

Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku życzy najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia, wypełnionych ciepłem kochających serc, bliskością, radością i spokojem... 

Zyczenia świąteczne MBP