Na dzisiejszych  wakacyjnych zajęciach pojechaliśmy na wieś. Poznaliśmy zboża i inne rośliny jakie tam rosną oraz produkty, które z nich otrzymujemy. Atrakcją była degustacja płatków, kaszy kuskus, chrupek, popcornu oraz kawy inki, którą otrzymujemy z jęczmienia i żyta. Następne zajęcia już w poniedziałek. Zapraszamy!

Na dzisiejszych zajęciach plastycznych dzieci wybrały się nad morze, aby wyczarować niepowtarzalne obrazki… Następne zajęcia już za tydzień. Zapraszamy!

Dziś na zajęciach teatralnych choć na chwilę staliśmy się aktorami i wystawialiśmy na deskach naszego małego teatru „Rzepkę” Juliana Tuwima.

Bezpieczne wakacje ….o tym dzisiaj rozmawialiśmy na zajęciach edukacyjnych w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym. W zabawie pomogła nam krzyżówka, rozsypanka literowa i wystawa  tematyczna z książek. Na kolejne spotkanie zapraszamy już w przyszłym tygodniu!

Dziś 11.07.2018r. na zajęciach plastycznych w Oddziale Dziecięco – Młodzieżowym  powstały pacynki z….. papierowych toreb. Nasze kolejne spotkanie już 18.07 w środę o 11.00. Co tym razem wyczarują dzieci…..to niespodzianka!

Dzisiaj nasze kolejne zajęcia w ramach akcji :WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ.  Zajęcia teatralno – relaksacyjne pozwoliły nam przez chwilę stać się aktorami. Jak się okazało, nie jest to takie proste zadanie! My się świetnie bawimy i wszystkich chętnych zapraszamy !

My jesteśmy ECO- sadzimy rośliny! Dzisiaj 6.07. w Oddziale Dziecięco - Młodzieżowym wydarzenie jedyne w swoim rodzaju, każdy uczestnik stworzył swoją kompozycję kwiatową ….. w doniczce. Nasze prace będą zdobiły wejście do biblioteki, a dbać o rośliny mają dzieci! Finał tych starań  można śledzić osobiście – ZAPRASZAMY!

Nasza biblioteka ODM lubi ekologiczne zabawy. Tym razem (4.07.2018) na zajęciach plastycznych, robiliśmy ozdobne donice, w których już w najbliższy piątek posadzimy rośliny. Kto chce być ECO? – zapraszamy na kolejne spotkanie!

Aby książkę wypożyczyć z biblioteki to należy…? Jak powinniśmy dbać o książki? Czy można przyklejać naklejki, malować obrazki….? Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Nr5 w Kraśniku na wszystkie podchwytliwe pytania znały odpowiedź. Zapraszamy do biblioteki!

Wakacje już tuż tuż…. i dlatego warto porozmawiać o bezpieczeństwie. Przez cały miniony tydzień w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym w zajęciach edukacyjno- plastycznych brały udział dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr7 w Kraśniku. Poznawanie znaków, odegranie scenek sytuacyjnych...
i wykonanie pracy plastycznej stosownie do omawianego tematu podobało się wszystkim przedszkolakom! Bezpiecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!