W dniu 25.05.2014 roku, w jedyny słoneczny weekend maja, odbył się "II Rajd Na Orientację: Poznajemy Powiat Kraśnicki" zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kraśniku dzięki środkom ze Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Kraśniku. Udział wzięło ponad 80 osób, a znaczną część tego grona stanowiły dzieci.

Wszystkie trasy były wymagające, co nie zniechęciło nawet najmłodszych śmiałków, takich jak Wiktor: trzylatek podróżujący na siodełku ze swoją opiekunką. Mamy nadzieję, że oboje będą miło wspominać naszą imprezę.

Na mecie czekały na uczestników zimne napoje i potrawy regionalne: gorąca grochówka oraz chleb ze smalcem wraz z kiszonym ogórkiem. Nie mogło zabraknąć również dyplomów dla wszystkich najmłodszych oraz pucharów dla zwycięzców.

Na dwudziestokilometrowej trasie pieszej triumfowali:

Drużyna: Adam Karamon, Robert Lendzion, Grzegorz Smędek 14/14 pkt

Na drugim miejscu uplasowała się drużyna:

Jan Wieczorek i Jakub Roztocki 11/14 pkt

Trzecie miejsce zajęła Dorota Jach wraz z synem Marcelim. 9/14 pkt

Kolejność na podium trasy rowerowej 50km była następująca:

1 miejsce – Cezary i Mateusz Chęć: 9/15 pkt w czasie 6:00 godzin

2 miejsce – Adam Rubaj: 9/15 pkt w czasie 6:06 godz

3 miejsce – Iwona Suchanek, Michał Wnuczek: 9/15 6:07 godz

Zwycięzcy obu tras są uczestnikami wielu ogólnopolskich imprez na orientację, tak pieszych, jak
i rowerowych, więc postawili wysoką poprzeczkę.

Najliczniej obsadzona była trasa familijna, czyli rowerowa dwudziestka. Rodzice wraz z pociechami szukali po lasach, pagórkach i wąwozach sprytnie poukrywanych punktów kontrolnych, a także rozwiązywali zadania wpisując do kart startowych właściwe odpowiedzi.

Tu zwycięzcami zostali: Sieradzka Lena i Jagoda wraz z rodzicami: 12/12 pkt w czasie 3:12 godz.

2 miejsce: Ciempiel Marcel z mamą: 12/12 pkt w czasie 3:13 godz.

3 miejsce: Riedel Sebastian z tatą: 12/12 w czasie 3:24 godz.

W tej chwili nie mamy informacji o ich dotychczasowej karierze

Zdajemy sobie sprawę, że pewnie nie ustrzegliśmy się niedociągnięć. Jednocześnie ufamy, że zaproponowaliśmy Państwu sympatyczną formę spędzania czasu na łonie natury, z fachową obsługą.

Czekamy na Wasze zdjęcia i relacje z imprezy, a także opinie i sugestie dotyczące tej, jak i ewentualnych kolejnych edycji naszych rajdów z mapą i kompasem.

zobacz zdjęcia >>>