W piątek, 27 sierpnia, w placówkach MBP odbył się finał akcji „Lato z kulturą” i podsumowanie konkursu edukacyjnego „Omnibus” oraz konkursu czytelniczego „Magiczne podróże po literaturze”. Dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Miasto Kraśnik, MBP i CKiP wręczał laureatom Dyrektor MBP Michał Zimowski. Zwycięzcom gratulujemy.
Wszystkim dzieciom uczestniczącym w naszych zajęciach dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
Wakacyjna akcja „Lato z kulturą” organizowana była przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kraśniku wspólnie z Osiedlowym Domem Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc”. Zadanie było współfinansowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii miasta Kraśnik. W ramach wspomnianego projektu przez całe wakacje we wszystkich placówkach MBP odbywały się zajęcia plastyczne, sportowo-rekreacyjne i wokalno-taneczne a w starej dzielnicy  dodatkowo zajęcia kulinarne. Dziękujemy za współpracę MOPS, CKiP,  SM ”Pomoc” a także paniom z kraśnickiej Rady Seniorów, instruktorom tańca oraz Pawłowi Bieleniowi za prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych w ODM i Filii nr 2.