28 maja br.  w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku odbył się finał konkursu „Rymy rytmy i rysunki”, którego organizatorami były: Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku i gminne biblioteki powiatu. Patronat nad imprezą objął  Burmistrz Kraśnika i Starosta Kraśnicki. Na uroczystej  gali prowadzonej przez Ewę Kapustę - dyrektor MBP w Kraśniku, nagrody wręczali: burmistrz Mirosław Włodarczyk oraz wicestarosta kraśnicki Mariusz Socha.

Zwycięzcami  VII Festiwalu Dziecięcej Radości w kategorii plastycznej zostali:

  • w kategorii wiekowej 3-5 lat:

Emilia Kamieniarz  z Publicznego Przedszkola w Gościeradowie
Martyna Dudek
  z Punktu Przedszkolnego w Dzierzkowicach Woli
Maja Dąbrowska  z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Kraśniku

  • w kategorii wiekowej 6-9 lat:

Oliwia Czupryna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kraśniku
Oliwia Wiślińska  ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku
Bartosz Stec  ze Szkoły Podstawowej w Skorczycach

Komisja Jury (Izabela Cielma, Danuta Wójcik, Jolanta Zając) przyznała również wyróżnienie Patrycji Gołębiowskiej  ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kraśniku. Ponadto zostały przyznane 2 wyróżnienia specjalne: Wyróżnienie Burmistrza Kraśnika otrzymała Klara Skowera ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kraśniku a Wyróżnienie Starosty Kraśnickiego otrzymał Adam Furmańczuk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kraśniku.

Nagrody przyznane podczas VII Festiwalu Dziecięcej Radości „Rymy, rytmy i rysunki” 2015 w kategorii teatralnej i muzycznej:

GRAND PRIX BURMISTRZA MIASTA KRAŚNIK

kategoria muzyczna :

- Letycja Łyszczarz, Publiczne Przedszkole w Gościeradowie, piosenka „Nowa baśń”

- Szkoła Podstawowa nr 6 w Kraśniku (Blanka Przerwa, Oliwia Maj, Gabriela Pyda, Natalia Tomaszewska, Paulina Żuber), piosenka „Kapelusz pełen marzeń”

kategoria teatralna:

-Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Kraśniku (Hanna Bielecka, Konga Bożek, Norbert Ciołek, Oliwia Czuba, Wiktoria Garbacz, Marcel Gaj, Michalina Gąska, Zuzanna Kuś, Gracjan Jamróz, Julia Jasińska, Jakub Krotkiewicz, Julia Osetek, Wiktoria Momot, Julia Sokołowska, Oliwier Ożyp, Bartosz Sagan, Martyna Dziura, Maja Welman, Aleksandra Żuraw, Jan Pliwka, Selena Siembida), przedstawienie pt. „Pali się”

-Przedszkole Miejskie nr 1 w Kraśniku (Katarzyna Madej, Olga Machulska, Szymon Grzebulski), przedstawienie pt. „Spóźniony słowik”

wyróżnienia Burmistrza:

- Przedszkole Miejskie nr 4 w Kraśniku (Szymon Członka,Karolina Klimek, Joanna Kowalczyk), scenka teatralna pt. „Żuraw i czapla”

- Szkoła Podstawowa w Dzierzkowicach Woli (Julia Borycka, Alicja Dudek, Jagoda Firlej, Kornel Firlej, Kacper Łojek, Marcel Marszałek, Michał Marszałek, Szymon Marszałek, Oliwia Niedziela, Zofia Nowak, Damian Romanowski, Miłosz Sieczkoś, Wiktoria Siemionek, Gabriela Zarzycka), przedstawienie pt. „Przygoda niegrzecznej żabki”

- Niepubliczne Przedszkole „Dawid i Jula” w Kraśniku, zespół Piaskowe Urwisy, piosenka „Witajcie w naszej bajce”

GRAND PRIX STAROSTY KRAŚNICKIEGO

kategoria muzyczna:

- Izabela Kalinowska - Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku,piosenka „Calineczka”

- Szkoła Podstawowa nr 3 w Kraśniku (Wiktoria Suchora, Aleksandra Markoff, Julia Filipek), piosenka „Kaczka dziwaczka”

kategoria teatralna :

- Przedszkole Miejskie nr 1 w Kraśniku (Dominika Strawa, Aleksandra Marzec, Wiktoria Czesnowska), przedstawienie pt. „Szły raz myszy”

- Szkoła Podstawowa w Terpentynie (Antoni Bańka, Paweł Dudek, Jakub Karczewski, Bartosz Suchowolak, Dawid Szociński, Piotr Piekarz, Klaudia Wezgraj, Agnieszka Wojtak, Paweł Siemionek), przedstawienie pt. „Rodzinne rymowanki”

wyróżnienia Starosty:

- Zespół Szkół w Wilkołazie (Kamila Olcha, Oliwia Zdeb, Marcelina Szwarnowska), scenka teatralna pt. „ Żuraw iczapla”

- Niepubliczne Przedszkole „Dawid i Jula” w Kraśniku (Aleksandra Dorot, Weronika Rybak, Zofia Michałowska, Martyna Wasiak, Agata Ciba, Julia Kudła, Maja Sądej, Kornel Sądej, Maja Czerwonka, Jan Tuszyński, Amelia Dubiel), scenka teatralna „Pali się”

- Szkoła Podstawowa nr 6 w Kraśniku, oddział zerowy (Natalia Widomska, Mateusz Kwiatkowski, Natalia Skowronek, Gabriela Białoszewska, Nikola Witeska, Wiktoria Januszczak, Nikola Gałuszkiewicz, Filip Piskór, Oskar Pijanowski, Daniel Dolecki), przedstawienie „Ballada o kogucie”


Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom, opiekunom i instruktorom za udział w konkursie i zapraszamy wszystkich w przyszłym roku na kolejną edycję.

GALERIA ZDJĘĆ  >>>