W dniach 31 marca, 4-12 i 19 kwietnia odbyły się spotkania edukacyjno-plastyczne o tematyce wiosannej pt. ,,Wiosenne zwyczaje".Uczestnikami zajęć byli uczniowie kl.IIIb z SPNr.2, kl.II z SPNr.4, kl.II z Zespołu Szkół Specjalnych i 5-6-latki z Przedszkola Miejskiego Nr.5

Na zajęciach dzieci zapoznały się z terminem zwyczaj, obejrzały prezentację multimedialną,oraz wykonały mini scenkę teatralną ,,Bocian i żaby"-L.Wiszniewskiego. Aktywnie brały udział w zagadkach i rozwiązywaniu krzyżówki. Z dużą starannością wykonane zostały także prace plastyczne, które uczniowie zabrali ze sobą. Na zakończenie uczestnicy obejrzeli wystawkę książkową tematycznie przygotowaną do spotkania i bajkę ,,Wiosna".