alt 

Rajd przygodowy za nami. Piękna pogoda była niewątpliwie sporym bodźcem do tego, aby kraśniczanie i okoliczni mieszkańcy całymi rodzinami przybyli nad Zalew, gdzie zorganizowane były start i meta dwóch tras: familijnej i pucharowej. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, bo na starcie zjawiło się ponad 60 zawodników.

Na trasie familijnej (20 km) do odnalezienia było 10 ukrytych w terenie punktów. Z tym zadaniem poradziły sobie nawet 5 i 6-letnie dzieciaki. W najkrótszym czasie wszystkie punkty odkryli i jednocześnie zostali zwycięzcami: Franciszek i Waldemar Ciba.

Na trasie pucharowej (50 km) było zdecydowanie trudniej. Żadnemu z uczestników nie udało się odnaleźć wszystkich 18 punktów. Zwycięski zespół w składzie Wacław Jabłoński i Paweł Szymański  odnalazł i poprawnie potwierdził ich najwięcej.

Najliczniejszą i najlepiej zorganizowaną grupą była „Świetlikowa gromada” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku, która pod opieką i przewodnictwem Anny Bartnik oraz Małgorzaty Kapuścińskiej pokonywała trudną trasę o długości 50 km.


Na mecie na rowerzystów czekał ciepły posiłek, słodycze, napoje oraz dekoracja zwycięzców i rozdanie nagród ufundowanych przez sponsorów: Miasto Kraśnik, Księgarnia Avalon, BARAN CYCLING, TORO BIKE, Kartpol, Poczta Polska. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy!


Mamy nadzieję, że zabawa przysporzyła wszystkim uczestnikom sporo frajdy.

> Filmik z rajdu <

Do filmu wykorzystano piosenkę: ”Mądra rzeka„ (słowa: Edyta Zarębska, Robert Zarębski, muzyka: Robert Zarębski, śpiew: Karina Mirowska i Robert Zarębski).