Drukuj
Odsłony: 111
Wojciech Wilk - Burmistrz Miasta Kraśnik:
"Filia nr 1 kraśnickiej Miejskiej Biblioteki Publicznej wzbogaciła się o niezwykle cenne wydawnictwa - komunikaty działającego w okresie powojennym w Londynie Koła 24 Pułku Ułanów.
24 Pułk Ułanów na stałe wrósł w DNA Kraśnika i jego mieszkańców. Każde wydarzenie, wspomnienia, pamiątki, które przypominają i wzbogacają naszą wiedzę na jego temat są dla nas niezwykle cenne.
Komunikaty to podarunek od pani Alicji Szmit, córki wachmistrza Wawrzyńca Szmita, jednego z żołnierzy, którzy najdłużej służyli w Pułku, a zarazem ostatniego burmistrza Kraśnika przed likwidacją samorządów przez komunistów.
Wydawnictwo do bibliotecznego wykorzystania przygotował kraśnicki historyk dr Dominik Szulc. Komunikaty zgromadzone zostały w 7 tomach i dotyczą lat 1977 – 1997.
Są one niezwykle cennym źródłem wiedzy o tak mocno związanym z Kraśnikiem Pułku z czasów jego istnienia, ale także o powojennych losach żołnierzy. Do tej pory nie były one powszechnie dostępne. Koło kolportowało je jedynie wśród swoich członków. Teraz każdy będzie mógł po nie sięgnąć.
Serdecznie dziękuję pani Alicji Szmit i doktorowi Dominikowi Szulcowi za wspaniały prezent dla wszystkich kraśniczan."

Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku jest ogromnie wdzięczna za tak wspaniały prezent i również składa serdeczne podziękowania.
komunikatypu_1.jpg komunikatypu_2.jpg komunikatypu_3.jpg

komunikatypu_4.jpg komunikatypu_5.jpg komunikatypu_6.jpg