Dziś (04.11.2016r.) w ramach projektu ekologicznego "Spotkania z przyrodą w Bibliotece" w naszej placówce odbyły się dwie lekcje biblioteczne prowadzone przez pana Pawła Wielgusa - myśliwego. W spotkaniu wzieli udział uczniowie klas I-III z SP 1, którzy to mieli okazje wysłuchać BARDZO ciekawych opowieści o najbardziej popularnych zwierzętach zamieszkujących nasze lasy. Oprócz przekazanych informacji uczniowie indywidualnie mieli okazję dotknąć skór dzika, lisa, bobra i borsuka,a także mogli podziwiać wiele innych, równie ciekawych eksponatów z prywatnej kolekcji pana Pawła. Przeprowadzona lekcja biblioteczna zrobiła na uczniach imponujące wrażenie, gdyż pan Paweł przedstawił dzieciom  obraz myśliwego w troszke inny (znacznie przyjemniejszy) sposób, za co serdecznie dziękujemy.