Finał: "Aktywna edukacja na leśnych ścieżkach"!

Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku  zrealizowała  program "Aktywna edukacja ekologiczna na leśnych ścieżkach" dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Był on skierowany do uczniów kraśnickich szkół podstawowych. Podczas realizacji odbyły się konkursy z wiedzy ekologicznej "Ekologia bez tajemnic", zajęcia edukacyjne o tematyce ekologicznej w placówkach MBP w Kraśniku, cotygodniowe konkursy wiedzy, konkurs plastyczny "Las pełen tajemnic" oraz wycieczki na ścieżki edukacyjne Nadleśnictwa Kraśnik. Koordynatorem projektu była Sylwia Bis. 19 listopada br. w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym Biblioteki Głównej odbył się finał, podczas którego zostały rozdane nagrody. Goście mogli obejrzeć wystawę nagrodzonych i wyróżnionych prac z konkursu plastycznego a także wystawę zdjęć dokumentujących cały projekt.

FOTO_Finał  >>>

FOTO_akcja >>>

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie dziękuje Nadleśnictwu Kraśnik za pomoc w realizacji programu ekologicznego  a także za wypożyczenie wystawy  "STOP ZAŚMIECANIU LASÓW"  /Ogólnopolska Wystawa Rysunku Satyrycznego pod Patronatem Honorowym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych zrealizowana przez artystów ze Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury/.