BIP

   

„Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących"


 

 

Projekt "Bądź przyjazny dla środowiska" został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.


 

Bezpłatny kurs komputerowy języka angielskiego.


Zakup nowości wydawniczych.

   

   

polona baner 06a

   

Rajd Rowerowy "Literackim szlakiem"

Szczegóły

alt 

Rajd przygodowy za nami. Piękna pogoda była niewątpliwie sporym bodźcem do tego, aby kraśniczanie i okoliczni mieszkańcy całymi rodzinami przybyli nad Zalew, gdzie zorganizowane były start i meta dwóch tras: familijnej i pucharowej. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, bo na starcie zjawiło się ponad 60 zawodników.

Na trasie familijnej (20 km) do odnalezienia było 10 ukrytych w terenie punktów. Z tym zadaniem poradziły sobie nawet 5 i 6-letnie dzieciaki. W najkrótszym czasie wszystkie punkty odkryli i jednocześnie zostali zwycięzcami: Franciszek i Waldemar Ciba.

Na trasie pucharowej (50 km) było zdecydowanie trudniej. Żadnemu z uczestników nie udało się odnaleźć wszystkich 18 punktów. Zwycięski zespół w składzie Wacław Jabłoński i Paweł Szymański  odnalazł i poprawnie potwierdził ich najwięcej.

Najliczniejszą i najlepiej zorganizowaną grupą była „Świetlikowa gromada” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku, która pod opieką i przewodnictwem Anny Bartnik oraz Małgorzaty Kapuścińskiej pokonywała trudną trasę o długości 50 km.


Na mecie na rowerzystów czekał ciepły posiłek, słodycze, napoje oraz dekoracja zwycięzców i rozdanie nagród ufundowanych przez sponsorów: Miasto Kraśnik, Księgarnia Avalon, BARAN CYCLING, TORO BIKE, Kartpol, Poczta Polska. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy!


Mamy nadzieję, że zabawa przysporzyła wszystkim uczestnikom sporo frajdy.

> Filmik z rajdu <

Do filmu wykorzystano piosenkę: ”Mądra rzeka„ (słowa: Edyta Zarębska, Robert Zarębski, muzyka: Robert Zarębski, śpiew: Karina Mirowska i Robert Zarębski).

   

Nowości  

   

Przysłowia  

„Jeśli dasz wszystko dzieciom i świniom, to będziesz miał dobre świnie i złe dzieci.”

afrykańskie

   
Odsłon artykułów:
506203