BIP

   

„Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących"


 

 

Projekt "Bądź przyjazny dla środowiska" został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.


 

Bezpłatny kurs komputerowy języka angielskiego.


Zakup nowości wydawniczych.

   

   

polona baner 06a

   

Kalina Jerzykowska

Szczegóły

Kalina Jerzykowska - absolwentka Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Po studiach krótko pracowała w szkole oraz w Łódzkim Domu Kultury, później w łódzkim radiu, w redakcji rozrywki, współtworząc popularny niegdyś Program z dywanikiem oraz współpracując z redakcją rozrywki III Programu Polskiego Radia.  Okres przymusowego bezrobocia w stanie wojennym wypełniła pracą autorską – była współautorką lalkowego kabaretu dla dorosłych Myślęta oraz iluzjonistycznej rewii Arsene Lupin. Pod koniec lat '80 była dyrektorem artystycznym Estrady Łódzkiej. W roku 1990 wróciła do radia a w 1991 podjęła pracę w łódzkim dodatku „Gazety Wyborczej” jako sekretarz redakcji.

 Od dawna pisała dla dzieci – były to piosenki dla popularnych zespołów Krajki i Pędziwiatry. Napisała dla nich kilkadziesiąt utworów, którymi dzieci z Pędziwiatrów zdobywały liczne nagrody na krajowych i zagranicznych festiwalach. Ukoronowaniem tej współpracy był zrealizowany kilka lat temu i grywany do dzisiaj musical Flakonik Apolonii.

Od 2010 r. jest Kawalerem Orderu Uśmiechu.

 

 

   

Nowości  

   

Przysłowia  

„Złe kobiety są nie do zniesienia, dobre – nudne.”

Oscar Wilde

   
Odsłon artykułów:
507500