Małgorzata Karolina Piekarska

W dniu 7 czerwca 2010 roku młodzi czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku spotkają się z pisarką dziecięcą i młodzieżową oraz dziennikarką Małgorzatą Karoliną Piekarską. Spotkania odbywające się w ramach projektu Lokomotywa pełna bajek, dofinansowanego ze środków Miasta Kraśnik i MKiDN, rozpoczną się o 10:30 w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym przy ul. Koszarowej 10A oraz o 13:00 w Filii Nr 1 przy ul. Ks. S. Zielińskiego 3.

Gościem naszej Biblioteki będzie ceniona pisarka i dziennikarka, córka znanego dziennikarza i varsavianisty Macieja Piekarskiego. Akcja jej powieści rozgrywa się w Warszawie na Saskiej Kępie, którą jej rodzina zamieszkuje od pokoleń. Ma w swoim dorobku pisarskim również książkę dokumentalną Dziewiętnastoletni marynarz poświęconą osobie jej stryjecznego dziadka Zbigniewa Piekarskiego.

Pani Małgorzata jest również dziennikarką prasową i telewizyjną. Więcej o niej można dowiedzieć się na stronach:

www.piekarska.net

piekarska.blog.onet.pl

„Dziennikarstwo składa się głównie z informowania ludzi o tym, że hrabia Kowalski zmarł, podczas gdy dotychczas nikt nie miał pojęcia o fakcie, że hrabia Kowalski żył.”

Gilbert Keith Chesterton